Kiedy kupić obroże?

Posiadając czworonoga trzeba jak najszybciej stanąć przed wyborem odpowiedniej dla swojego pupila obroży. Niezależnie od tego jakiej rasy psa posiadamy i czy mieszka on razem z nami w mieszkaniu, czy w budzie na podwórku, obroża jest obowiązkowy elementem. Najlepiej przyzwyczajać do niej pupila od małego, nawet jeżeli wydaje nam się że nie będzie musiał on jej nosić, gdyż nie wiemy co przyniesie przyszłość.

Obroża umożliwia nam przypięcie smyczy, a to powoduje nam większą kontrolę nad czworonogiem, którego wyprowadzanie na spacer bez smyczy jest mało odpowiedzialne i niebezpieczne nie tylko dla zwierzęcia, ale także dla wyprowadzającego. Aby wzmocnić bezpieczeństwo do obroży możemy przypiąć tabliczkę z informacją o właścicielu pupila, która w razie jego ucieczki pomoże odnaleźć dom czworonoga.

Jak dobrać obrożę?

Podczas wyboru obroży powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej rozmiar. Chodzi tu nie tylko o długość, lecz także szerokość paska i możliwość regulacji. Oprócz tego, że naszemu psu musi być wygodnie, pamiętajmy także o tym aby była ona dostosowana do gabarytów psa. Jeżeli nasz pupil jest duży musimy pamiętać o tym, że obroża musi być wykonana z odpowiednio wykonanego materiału. Uwagę należy zwrócić także na zapięcie obroży, również musi być mocne, gdyż zarówno ono jak i sam pasek obroży są tak samo narażone na zniszczenie i niekontrolowaną ucieczkę psa.

Obroże dla psów i ich rodzaje

Najlepszy wyborem, jeżeli chodzi o typ obroży, jest obroża regulowana, którą można powiększać wraz z wzrostem czworonoga. Regulację umożliwia przeważnie sprzączka lub klips. Sprzączka powinna sprawdzać się lepiej w przypadku posiadania dużego psa. Obroża półzaciskowa to stosunkowo luźna obroża, która zaciska się podczas próby jej zdjęcia przez psa. To dobry wybór jeżeli posiadamy nieposłusznego czworonoga. Z czasem powinien on się oswoić z obrożą i wtedy zaakceptuje on zwyczajną obrożę. Półzaciskowe obroże są w pełni bezpieczne. Obroże lecznicze nie pełnią funckcji zwykłej obroży tylko zwalczają insekty i zapobiegają pchłom i niebezpiecznym kleszczom. Taką obroże nasz pupil może nosić równocześnie z tą zwykłą, do której przypinamy smycz. Przed zakupem obroży leczniczej należy pamiętać o tym, aby upewnić się czy nasz czworonóg nie jest uczulony na żaden składnik w niej zawarty.

Obroża led to obroża z podświetleniem. Jest to bardzo dobry wybór dla osób posiadających duże ogrody, mieszkających na wsi, ale także i w miastach. Pamiętajmy o tym, że to pies przeważnie idzie przed nami i światełko w jego obroży będzie bardzo przydatne podczas wieczornych spacerów. Nasz pupil stanie się wtedy bardziej widoczny dla kierowców samochodów i bezpieczniej będziemy mogli przejść przez pasy. Oprócz obroży z diodą led, dużo z nich posiada także odblaskowe elementy. Są one równie skutecznie.